Boiska z trawy naturalnej

Chociaż obserwujemy wzrost zastosowania sztucznej trawy jako nawierzchni  boisk piłkarskich, to jednak większość graczy nadal preferuje grę na murawie naturalnej. Permavoid opracował innowacyjny w skali światowej system gospodarowania wodą poprawiający jakość i trwałość trawy naturalnej o nazwie -  BLUE2GREEN .

System Permavoid Sport zapewnia boiskom do piłki nożnej system zarządzania wodą w celu złagodzenia skutków opadów i  przechowywania wody deszczowej. Ta woda może być ponownie użyta do regulowania wilgotności ziemi. Aby zapewnić naszym systemom najwyższą jakość współpracujemy z STRI ( SPORT TURF RESEARCH INSTITUTE ), jednym z czołowych Instytutów badawczych zajmujących się naturalną murawą. Każda instalacja boiska z użyciem systemu BLUE2GREEN odbywa się pod okiem fachowców z STRI i PERMAVOID.

System Permavoid Sport składa się z jednostek modułowych syntetycznych ( panele polipropylenowe ) , które funkcjonują jako zamiennik  tradycyjnej podbudowy z kruszywa mineralnego. Ze względu na niską wagę i ogromną odporność na nacisk, panele systemu Permavoid Sport są idealnym rozwiązaniem dla słabych warunków gruntowych. Co najmniej 95% pojemności paneli może być używane do przechowywania wody, dzięki czemu system może poradzić sobie z najcięższymi opadami i pozwala na wyeliminowanie bądź odciążenie istniejących systemów odprowadzania wód deszczowych. 

Wysokiej jakości murawa wymaga optymalnych warunków uprawy w obrębie głównej strefy wzrostu korzenia. Permavoid Sports opracował zrównoważony system wzrostu strefy korzeniowej  z  użyciem opatentowanego systemu stożków kapilarnych, który mogą przechowywać  wodę i kontrolować wilgotność darni. W przeciwieństwie do obecnych systemów, nasze stożki kapilarne nawadniają murawę biernie od podstawy do strefy korzeniowej. W ten sposób nawadniamy murawę „ na żądanie”, w każdych warunkach pogodowych, zapewniając  jej korzeniom  optymalną wilgotność dzięki czemu są zdrowsze i silniejsze, co ma dalszy wpływ na podwyższenie jakość całej płyty boiska i tym samym jakości i komfortu  gry zawodników.

Zastosowanie nawadniania pasywnego od podstawy do korzenia zmniejsza problemy związane z utrzymaniem boiska i ma istotny wpływ na zmniejszenie kosztów poprzez oszczędność wody i wyeliminowanie tradycyjnych systemów nawodnienia. Przykładem zastosowania są płyty główne stadionów         FC LIVERPOOL, FC TOTTENHAM i REAL MADRYT !

Charakterystyka systemu Permavoid Sport ( BLUE2GREEN)

  • Niskie zużycie wody
  • Mała waga
  • Efektywne zarządzanie zasobami wodnymi
  • System można dostosować do wszystkich warunków gruntowych
  • Mniejsze koszty utrzymania  boiska
  • Optymalna wydajność w każdych warunkach pogodowych
  • Kontrola temperatury i poziomu wilgotności boiska
  • Niewielka konstrukcja i szybki montaż
  • Materiał użyty do produkcji paneli pochodzi z recyklingu i podlega recyklingowi.