Permavoid 85 - skrzynki rozsączające , podbudowa terenu

Permavoid 85 jest modułowym panelem polipropylenowym o grubości 85mm. Firma PERMAVOID LIMITED stawia sobie za cel ochronę środowiska naturalnego dlatego panele wykonane są w 100% z polipropylenu pochodzącego z recyclingu i podlegającego recyclingowi. Permavoid 85 to pierwsza w świecie podbudowa wykonana w fabryce.

Panele Permavoid stanowią element nowoczesnych, innowacyjnych i ekologicznych systemów nawierzchni łączących ze sobą funkcję odwodnienia, podbudowy i drenażu. System Permavoid stanowi jednocześnie warstwę stabilizującą - rozsączającą ( funkcja skrzynki rozsączającej ) - wyrównawczą i amortyzującą.

Permavoid 85 posiada wyjątkowo wysoką wytrzymałość na ściskanie i zginanie dzięki unikalnej szkieletowej konstrukcji. Połączony za pomocą specjalnych spinek (Permatie) tworzy stabilną podbudowę pod dowolną nawierzchnię np. sztuczna i naturalna trawa, poliuretan, kostka betonowa, asfalt. Może być wykorzystywany na boiskach sportowych, parkingach, placach, dachach. Wszędzie tam gdzie mamy problem z wodą czy podbudową.
Ważną cechą paneli jest odporność na odkształcanie związane ze zmianą temperatur. Panele Permavoid wyprodukowane z polipropylenu gwarantują, że boisko nawet po srogiej zimie będzie równe jak podczas montażu.
Permavoid 85 dostępny jest w rozmiarze:
708 x 354 x 85mm (długość x szerokość x wysokość)
Przeznaczenie :
 - zintegrowane systemy drenażu,
 - element podbudowy ,
 - infiltracja wód opadowych,
 - element stabilizacji podłoża,
 - podkład pod nawierzchnie sportowe eliminujący drenaż i podbudowę,
 - przenośne nawierzchnie sportowe,
 - ochrona obiektów zabytkowych 
 
CZAS TO PIENIĄDZ!  - instalacja Permavoidu w miejsce tradycyjnej podbudowy pozwala istotnie skrócić czas budowy!
 
Oszczędność ludzi i sprzętu - to dodatkowe atuty.
Jedna ciężarówka paneli Permavoid zastępuje 21 samochodów tlucznia.
 
 
Rozsączanie wody deszczowej i odprowadzanie jej do gleby poprzez skrzynki rozsączające  zapobiega wielu negatywnym czynnikom gromadzenia się wody na powierzchni w wyniku czego następuje zawilgocenie fundamentów i ścian zewnętrznych. Gromadzenie się wody na powierzchni może być również istotną przeszkodą realizacji zadań takich obiektów jak stadiony, boiska czy ujeżdżalnie.
Polecamy produkty z rodziny Permavoid pełniące funkcje podbudowy terenu i skrzynek rozsączających.
  • Permavoid Biomat  Panel do przechwytywania zalegających emulsji olejowych, które mogą pojawić się w wodach powierzchniowych
  • Permavoid 150  Panel tworzy unikalną poziomą płytę odprowadzającą wody powierzchniowe