Niebieskozielone dachy

Sektor ten obejmuje wielofunkcyjne zadaszenia, stropy i posadzki podziemnych parkingów lub parkingów nad np. Centrami handlowymi, gdzie ze względu na znaczne rozmiary powierzchni, spełnienie rygorystycznych wymogów dotyczących zarządzania zasobami wodnymi staje się jeszcze trudniejsze.

Systemy Permavoid zostały stworzone, by rozwiązać kilka wyzwań wiążących się z potrzebą drenażu wód opadowych na podjazdach i dachach, które znajdują się poza możliwościami tradycyjnych nawierzchni wykonanych np. z kruszywa, betonu czy asfaltu. Duża zdolność magazynowania wody, jaką zapewnia nasz system, oznacza, że nie jest potrzebny montaż instalacji odpływowej w samym podeście. Woda transportowana jest do krawędzi płyty, gdzie montaż rur odpływowych jest niezwykle prosty. Co więcej, panele Permavoid zostały opracowane w celu uzyskania maksymalnej wydajności hydraulicznej ułatwiającej drenaż boczny na dużych terenach, bez potrzeby instalacji spadów. Jednostki paneli są na tyle wytrzymałe, że pozwalają na wjazd ciężkich samochodów bez konieczności układania głębokich warstw kruszyw, a tym samym zmniejszają wagę całej konstrukcji.

System Permavoid ma również szerokie zastosowanie do ochrony obiektów zabytkowych przed zgubnym działaniem wód gruntowych i deszczowych oraz do budowy "ogrodów deszczowych".

 


 

Z pomocą systemu Permavoid możliwe jest rozwiązanie problemów związanych z zagospodarowaniem wody deszczowej na dachach. Tzw. „Zielone dachy” są coraz powszechniej stosowane na całym świecie. Duża pojemność wodna systemu Permavoid eliminuje konieczność użycia skomplikowanych rozwiązań spotykanych w podobnych projektach. Cały system jest bardzo lekki i odporny na nacisk co ma nie bagatelne znaczenie, zwłaszcza na dachach starszych budowli.

Zastosowanie systemu Permavoid otwiera możliwość gospodarki wodą deszczową poprzez jej odzyskanie np. do nawadniania terenów zielonych, spłukiwania toalet, bez konieczności używania dodatkowych pomp. Zastosowanie geowłókniny Permafilter oraz paneli Permavoid Biomat pozwala oczyścić i filtrować wodę deszczową.