ŚCIEŻKI ROWEROWE W LASACH I NA KORONACH WAŁÓW PRZECIPOWODZIOWYCH

Nowa technologia budowy ścieżek rowerowych w lasach i na koronach wałów przeciwpowidziowych dotarła do Polski

ŚCIEŻKI  ROWEROWE  W  LASACH

W Polsce pojawiała się zupełnie nowa, sprowadzona z Holandii ( Królestwa Rowerów )  technologia budowy ścieżek rowerowych w lasach i na terenach zielonych.

 Otóż Firma PERMAVOID LTD  opracowała technologię eliminującą kosztowne i uciążliwe dla środowiska wykonywanie głębokich podbudów pod ścieżki rowerowe w technologii tradycyjnej ( kruszywa mineralne + drenaż ) i zastąpienie tej przestarzałej technologii, lekkim panelowym systemem polipropylenowym, który łączy w sobie funkcje podbudowy i drenażu a dodatkowo dzięki specjalnej szkieletowej konstrukcji uniemożliwia korzeniom drzew i krzewów przenikanie na powierzchnię ziemi zapobiegającym tym samym efektowi „rozsadzania” nawierzchni ścieżki rowerowej.

System jest niezwykle lekki w porównaniu z tradycyjnymi podbudowami. Nawierzchnia ścieżki rowerowej wykonana z paneli PERMAVOID jest idealnie gładka i równa, zapewnia niezwykły komfort jazdy, bez kałuż, bez zapadlisk, bez dziur w całym okresie użytkowania. Mimo swej lekkości system PERMAVOID stanowi bardzo wytrzymałą ( 70 ton/m2 ) płytę jezdni.

 Zalety dla środowiska?

 

  • materiał, z którego wykonano panele polipropylenowe pochodzi z recyclingu i podlega recyclingowi,
  • 1 ciężarówka paneli PERMAVOID = 21 ciężarówek tłucznia potrzebnych do wykonania podbudowy z kruszyw mineralnych ( mniejsze koszty transportu, mniejsze zanieczyszczenie środowiska )
  • unikanie głębokich wykopów oszczędza korzenie drzew i krzewów ( nie trzeba ich przecinać i niszczyć podczas budowy ),
  • lekki system polipropylenowy zapobiega efektowi kompresji gleby nie niszcząc tym samym systemów korzeniowych,
  • możliwość rozebrania paneli i przeniesienia ich gdziekolwiek indziej w przypadku zmiany koncepcji zagospodarowania przestrzeni,
  • nie zanieczyszczamy środowiska bowiem podczas układania paneli Permavoid nie wymagane są żadne specjalistyczne maszyny i urządzenia a lekki transport nie rozjeżdża leśnych traktów i duktów,
  • znaczne skrócenie czasu budowy,
  • mniejsza uciążliwość dla środowiska prowadzenia budowy, ( znacznie mniejszy hałas w porównaniu z metodą tradycyjną )
  • Mniejsze ryzyko opóźnień prac wynikających z niekorzystnych warunków atmosferycznych.

 

System PERMAVOID to pierwsza na świecie podbudowa wykonana w fabryce!

Ścieżka rowerowa wykonana w technologii Permavoid jest przepuszczalna dla wody.

Na panelach Permavoid zainstalowana jest nawierzchnia rowerowa z odpornych na ścieranie i bardzo wytrzymałych komponentów poliuretanowych przetestowanych w Instytucie Technik Budowlanych ( ITB ) w Warszawie.

Holandia, Anglia i inne kraje Europy Zachodniej od niemal 20 lat testują nasze ścieżki rowerowe. Tysiące zadowolonych rowerzystów ma świadomość, że dla PERMAVOID  liczy się nie tylko komfort jazdy, ale również dbałość o środowisko naturalne.

 W przypadku jakichkolwiek pytań bardzo prosimy o kontakt.